Pētījumi
Fundamentālie pētījumi ir eksperimentāls vai teorētisks darbs, kas tiek veikts, lai iegūtu jaunas zināšanas par dažādām parādībām un novērojumu rezultātus bez konkrēta mērķa pielietot iegūtās zināšanas. Fundamentālo pētījumu procesā tiek analizētas dažādas parādību īpašības un struktūra, lai formulētu un pārbaudītu hipotēzes, teorijas vai likumsakarības.
Lietišķie pētījumi ir arī oriģināli pētījumi jaunu zināšanu iegūšanai. Taču tās tiek veiktas, lai sasniegtu kādu praktisku mērķi vai atrisinātu kādu konkrētu problēmu. Lietišķo pētījumu rezultāti galvenokārt ir paredzēti, lai atrisinātu problēmas, kas saistītas ar atsevišķiem vai ierobežotu produktu, funkciju, metožu vai sistēmu skaitu. Lietišķā izpēte attīsta idejas funkcionālā veidā. Pētījumu rezultāti bieži ir patentēti, taču tie var arī nebūt pieejami plašākam lietotāju lokam.
Eksperimentāla izstrāde ir sistemātisks darbs, ko veic, izmantojot zinātniskos pētījumus vai zināšanas, kas iegūtas praktiskajā pieredzē, lai ražotu jaunus materiālus, produktus vai iekārtas, ieviestu jaunus procesus, sistēmas un pakalpojumus vai būtiski uzlabotu esošos.
Priekšizpēte - pētniecības projekta potenciāla izvērtēšana un analīze, lai atvieglotu lēmumu pieņemšanas procesu, objektīvi un racionāli apzinot projekta priekšrocības, trūkumus, iespējas un riskus, kā arī nosakot tā īstenošanai nepieciešamos resursus un tā īstenošanas perspektīvas. Jaunāko zinātnisko rakstu saraksts, kuru izstrādē piedalījās Transporta Akadēmijas inženiertehniskais personāls un mācībspēki:
- Selection of mathematical model of on-board capacity energy storage as element of hybrid traction
unit of motor car rolling stock
- Modelling point electric heating algorithm using Fuzzy Logic
- Analysis of Experimental Railway Point Electric Heating System
- Analytical Study of Auto-balancing within the Framework of the Flat Model of a Rotor and an
Auto-balancer with a Single Cargo
- Development of the railway point electric heating intellectual control algorithm
- Economic Externalities of the Panama Metro Network
- Modelling of transient and steady-state modes of a vertical rotor with an automatic balancing device